Mikä on Patmosplus?

Patmosplus on Patmos Lähetyssäätiön maksuton palvelu, joka kokoaa yhteen rakentavaa hengellistä sisältöä ja ajankohtaista tietoa lähetyskentiltä. Rekisteröitymällä Patmosplus-käyttäjäksi saat:

  • Kuunteluoikeuden Radio Patmoksen ohjelmakirjastoon – ilmaiseksi ja rajattomasti.
  • Patmoksen opetus- ja uutiskirjeet sekä tarjouksia Kuva ja Sanan -verkkokaupasta.
  • Pääsyn Patmosviesti-lehden aikaisempiin numeroihin ja muihin Patmoksen julkaisuihin.

Liity Patmosplussaan ja vahvista uskoasi rakentavan sisällön äärellä.

Israel-studio

Suomen Israel-kritiikki irti EU:n valtavirrasta

Ulkoministeri Valtonen liitti Suomenjoidenkin muslimimaiden masinoimaan Israelin tuomitsevaan julkilausumaan, vaikka ylivoimainen enemmistö EU-maista ja mm. USA, Kanada, Arabiemiraatit, Bahrain ja Marokko jättivät sen allekirjoittamatta. Miksi Suomen ulkopolitiikka on niin aggressiivista ja kriittistä Israelia kohtaan, siitä keskustelemassa Risto Huvilan kanssa eduskuntaryhmien puheenjohtajat Jani Mäkelä (PS) ja Peter Östman.

  • Kesto: 27 min
  • Julkaistu: 2.3.2026
  • Toimittaja: Risto Huvila
  • Vieraat: Jani Mäkelä, Peter Östman
Uusimmat vapaasti kuunneltavat jaksot
Kysy lähetystyöstä | 2.3.2026 | 13 min
Israel-studio | 2.3.2026 | 27 min
Muistoissamme Leo Meller | 2.3.2026 | 12 min
Muistoissamme Leo Meller | 2.3.2026 | 10 min
Pyörätuolipastori | 2.3.2026 | 11 min
Suomi rukoilee | 2.3.2026 | 55 min
Patmos tänään | 2.3.2026 | 9 min
Aamuvieras | 2.3.2026 | 45 min
Israel -uutisviikko | 2.3.2026 | 14 min

Rekisteröitymällä saat käyttöösi koko Patmosplus-ohjelmakirjaston ja voit kuunnella ilmaiseksi haluamiasi ohjelmia ja ohjelmasarjoja. Jos sinulla on jo tunnukset ohjelmakirjastoon, paina Kirjaudu sisään -painiketta